Czy warto rozwijać samodyscyplinę?

Czy warto rozwijać samodyscyplinę?

 

Dziś czas na kolejny film, w którym poruszam czy warto rozwijać samodyscyplinę.

Samodyscyplina to zdolność motywowania, kontrolowania i samodoskonalenia samego siebie, zwłaszcza w trudnych sytuacjach. Samodyscyplina jest to praca nad własnym charakterem. Jest ściśle powiązana z produktywnością i wytrwałością, czyli doprowadzaniu wyznaczonych sobie zadań do końca.

A jak jest u Ciebie? Czy rozwijasz ten cenny nawyk, czy bardziej lenistwo bierze górę?

Zapraszam na film, gdzie bardziej rozwijam tą kwestię. Komentarze, własne sposoby radzenia i rozwijania w sobie samodyscypliny mile widziane.

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości David Castillo Dominici– freedigitalphotos.net


 

Zamiast cieszyć się życiem, ciągle narzekasz?

Dużo skutecznych wskazówek co zrobić, aby odnaleźć sens i naprawdę cieszyć się życiem znajdziesz w ebooku: „Przestań Narzekać i Zacznij Cieszyć Się Życiem”, którego udostępniam całkowicie bezpłatnie.

Aby pobrać ebooka kliknij tutaj

 

4 thoughts on “Czy warto rozwijać samodyscyplinę?

 1. Grzegorz says:

  Staram się u siebie rozwijać samodyscyplinę ale wiadomo różnie z tym bywa i czasem lenistwo weźmie górę. Jednak po obejrzeniu Twojego filmiku chcę wziąć się za siebie! Dziękuję i pozdrawiam!

 2. Grażyna Dobromilska says:

  Elu, gratulacje, coraz lepsze video : )
  Co do samodyscypliny, wydaje mi sie, że można się nią podpierać na początku, by w ogóle zabrać się za wyznaczone zadanie. Trzeba jednocześnie pracować nad wyrobieniem nawyku związanego z wykonywaniem tego zadania. I potem mamy już „z górki”, robi się samo, a nawet nam czegoś brakuje, jesli sobie chcemy „odpuścić” z lenistwa.

  • Ela Obara says:

   Bardzo dziękuję Grażynko 🙂 Staram się i poznaję coraz więcej funkcji w aparacie. Praktyka czyni mistrza.
   Dokładnie o to chodzi, żeby na początku wprowadzania do naszego życia zmian, czasem nawet zmuszać się do wykonania pewnych zadań. Zanim wyrobi się nawyk, samodyscyplina pomaga nam w tym. Później tak jak wspomniałaś, idzie z górki. Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *