Zawsze służy dobrą radą. Jest uśmiechnięta i opanowana. Rozmowa z nią, to czysta przyjemność, mimo, że dziś dotkniemy trudnych tematów. Tematów, o których się nie mówi i nie pisze. Tematów tabu, które postaramy się przełamać. Poznajcie Elę Obara, autorkę bloga „Odważną być”.
Tak mnie przedstawiła Marietta Mateja – Nowak na swoim blogu BiankaHrabinka.
Mariettę poznałam w Tygodniku Regionalnym Korso w Mielcu, gdzie razem pracowałyśmy.
Czy poruszany temat naprawdę jest trudny?
Rzeczywiście poruszamy temat bardzo trudny, o którym ja również nie chciałam na początku mówić.
Z jednej strony było mi bardzo trudno, a z drugiej strony chciałam wsparcia i rozmowy z innymi.
Jak dostałam zaproszenie od Marietty na rozmowę, pomyślałam się, że jest to dobry moment, aby podzielić się swoją historią i tym, jak ja sobie z tym poradziłam.
Doszłam do wniosku, że warto poruszyć ten temat, bo naprawdę kobiety w tej trudnej sytuacji zostają zostawione same sobie.
Jeśli pomogę chociaż jednej osobie, to było warto.
Poruszamy temat jak poradzić sobie z poronieniem. Jeśli ten temat jest ważny dla Ciebie lub Twoich bliskich, zapraszam do lektury i dzielenia się z innymi.