Bezwarunkowa miłość

Bezwarunkowa miłość

Bezwarunkowa miłość

 

Czym jest bezwarunkowa miłość?

 

Bezwarunkowa miłość to poczucie jedności z bliską osobą. Nie da się jednoznacznie opisać, ani zdefiniować. Trzeba ją poczuć.

Jak kogoś kochasz bezwarunkowo i bezgranicznie, niczego nie oczekujesz w zamian. Po prostu Kochasz i naturalnie chcesz dla tej osoby jak najlepiej. Akceptujesz ją w 100%, taką jaka jest. Ta nieskończona akceptacja wydaje Ci się naturalna, wtedy kiedy Kochasz Bezwarunkowo.

ID-100258227 W jednym z ostatnich wpisów poruszyłam temat, że “Od dziecka można dużo się nauczyć”.

Jedną z najważniejszych dziecięcych lekcji, to właśnie prawdziwa bezgraniczna i bezwarunkowa miłość. Dzieci nie zastanawiają się, czy daną osobę będę kochać, czy nie. Po prostu KOCHAJĄ! Kochają wszystkich jednakowo, bez żadnych warunków i granic.

To jest wspaniała dziecięca lekcja. Prawdziwa bezgraniczna i bezwarunkowa miłość.

 

Kiedy przychodzimy na świat najbardziej czego potrzebujemy to akceptacji rodziców i ich bezwarunkowej i bezgranicznej miłości. Kiedy dorastamy cały czas potrzebujemy akceptacji i miłości.

Niestety my dorośli stawiamy zbyt dużo granic i warunków, często dla własnej wygody. Oczywiście, granice muszą być, dla bezpieczeństwa i dobrego wychowania dziecka. Tylko NIE dla miłości. Nie można dać jej za dużo.

Dziecko potrzebuje duużżoooo miłości i cierpliwości do prawidłowego rozwoju, tak samo jak witamin i składników mineralnych. Dzieci potrzebują potwierdzenia, potrzebują słów. Dziecko musi słyszeć od swoich rodziców słowa “kocham Cię”. Tak samo jak każdy kwiat do swojego wzrostu potrzebuje wody i pielęgnacji.

Czym więcej dziecko dostaje miłości, tym silne i pewne siebie rośnie. Niektórzy mogą zarzucić mi, że nie rozpieszcza się dzieci. Miłość, a rozpieszczanie, to dwie różne rzeczy. Nigdy nie zdołasz obdarzyć dziecka zbyt wielką miłością. Dzieci kochane potrafią ją jeszcze bardziej odwzajemniać. Coś pięknego słyszeć od swojego dziecka “mamusiu kochanusiu, kocham Cię nad życie”. Uczmy się od dzieci tej pięknej miłości.

Najlepszym sposobem w jaki możemy przekazać swoją miłość i akceptację nie tylko dziecku – jest uśmiech, wdzięczność i pochwała.

Zatem najpierw UŚMIECHNIJ się i rób to często. Uśmiech pomaga nie tylko tym osobom, którym go dajesz, ale również Tobie samemu. Nie tylko sprawia, że wszyscy dobrze się czujemy, ale również poprawia samoocenę drugiego człowieka.

Nawet jeśli nie potrafisz się uśmiechać, jeśli przychodzi Ci to z trudnością – zmuś się do uśmiechu. Taki z początku “sztuczny” uśmiech, ale regularny, stanie się w końcu Twoim nawykiem. Pomoże Ci również w tym ten artykuł: https://inspirujeirysuje.pl/optymizmu-mozna-sie-nauczyc/

A jak wyrażać wdzięczność? Poprzez słowa dziękuję. Dziękuj wszystkim i za wszystko.

Pochwała zaspokaja najgłębsze pragnienie ludzkiej psychiki, pragnienie bycia docenianym. Każdy pragnie, aby być docenianym.

Jeśli tylko możesz chwal natychmiast. Im szybciej od czynu do pochwały tym większa jej skuteczność. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje dzieci, pracownicy, czy współpracownicy robili dalej to, co robią, mów konkretnie: “dobra robota” lub “świetnie sobie z tym poradziłeś”. Pochwała sprawia, że inni dają z siebie wszystko, czują się docenieni – dodaje im skrzydeł 😉

Zatem dużo się uśmiechaj, aż wejdzie Ci to w nawyk, dziękuj, mów, że kochasz i chwal. Dasz radę wierzę w Ciebie i dziękuję, że jesteś 😀

Podziel się swoim doświadczeniem, przemyśleniami w komentarzu.

Źródło zdjęcia: freedigitalphotos.net


9 thoughts on “Bezwarunkowa miłość

 1. justyna kotowiecka says:

  Bezwarunkowa miłość…jedyna prawdziwa, zaś tak jak piszesz, mówić dziękuję i uśmiechać się można się nauczyć jeśli to nie przychodzi automatycznie. Warto się nad tym zastanowić i zacząć ćwiczyć już dziś 😀

  Dziękuję Ela za cudny wpis.

  Pozdrawiam.

 2. Pingback: Najlepszy prezent | Wszystko zaczyna się od myśli

 3. Pingback: Wpływ rodziców na szczęście, talenty, pasje, działanie i sukces swoich dzieci | Rozwój Motywacja Sukces w życiu osobistym i biznesie

 4. Ula says:

  Bezwarunkowa miłość! Taka właśnie jest! Nie ma innej, inna nie istnieje. Tak właśnie kocha nas Bóg. Uwielbiam czytać o bezwarunkowej miłości, chciałabym ją kiedyś osobiście poczuć. Tak całą sobą….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *