Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale – recenzja książki Kamili Rowińskiej

Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale – recenzja książki Kamili Rowińskiej


Przygoda z rozwojem z Kamilą Rowińską zaczęła się od przeczytania książki
Kobieta niezależna

Książka bardzo mi się spodobała i od razu zapisałam się na szkolenie o tym samym tytule. Napisałam krótką recenzję na temat tej książki. Możesz przeczytać TUTAJ. 

Później zakupiłam seminarium Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale i Dziennik coachingowy.

Na szkoleniu Kobieta niezależna zakupiłam książkę Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale aby mieć swój własny egzemplarz pod ręką i to z autografem autorki 😉

 

Wiadomo książka i szkolenie zawsze czym się różnią. Warto mieć jedno i drugie 😉

Dziś opowiem Ci właśnie o książce Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale Kamili Rowińskiej.

W swojej książce i seminarium Kamila zachęca do tego, abyś się rozwijał i spełniał swoje marzenia. Bo zasługujesz na wszystko to co najlepsze: na zdrowie, na zdrowe relacje pełne wsparcia, szacunku, radości, szczerości i inspiracji. Wszystko to, co jest dla Ciebie ważne. Nie patrząc na to, co inni powiedzą.

Warto zmienić otoczenie, które Ci nie służy na takie, które nastawione jest na rozwój i wsparcie. Pamiętaj, że jesteś średnią pięciu dorosłych osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu. Toksyczni ludzie niszczą w Tobie marzenia i chęć realizowania się.

Zastanów się czym dla Ciebie jest zuchwałość?

Zuchwałość

Często zuchwałość kojarzy się z czymś złym. Dzieci uczy się, że nie warto być zuchwałym. Oczywiście zbytnia zuchwałość nie prowadzi o niczego dobrego.

Dla mnie zuchwałość, to inaczej śmiało, świadomie, zgodnie z wartościami i odpowiedzialnie iść przez swoje życie, realizując swoje cele, marzenia i 

pasję.

 

Tak wiele osób boi się tego co inni powiedzą …

… że nawet nie próbują realizować swoich marzeń.

Jeśli Twoje marzenia nie ranią innych, to dlaczego nie miałbyś ich realizować?

Pierwszym najważniejszym krokiem do życia odpowiedzialnego i zuchwałego nie raniącego innych, jest wyznaczenie swoich wartości.

Po co Ci wiedzieć jakie są Twoje wartości? Dlaczego jest to takie ważne?

Po to, aby lepiej zrozumieć siebie. Ustalić parametry życiowe. I najważniejsze…

… aby poczuć spójność wewnętrzną, pomiędzy tym co czujesz, a tym co robisz.

Wtedy łatwiej jest wyznaczyć cele. Łatwiej podejmować decyzje. Twoje wybory są przemyślane i wiesz że są słuszne. Po to jeszcze, aby lepiej komunikować się z innymi i być asertywnym. Żyjąc według wartości decydujesz się świadomie, jak ma wyglądać Twoje życie i jak inni mają Cię traktować.

Książka Kamili jest pierwszą, którą powinieneś przeczytać.

Znajdziesz w niej ćwiczenia, które warto wykonać. Wiele osób czyta książki, ale nie wykonuje ćwiczeń. Kamila przytoczyła świetna metaforę, po której zaczniesz wykonywać ćwiczenia 😉

Wyobraź sobie, że chcesz wzmocnić swoje mięśnie. Odnajdujesz szafie dres i udajesz się do fitness klubu. A w nim chodzisz od maszyny do maszyny i czytasz napisy na nich, mówiące o tym, którą partię mięśni wzmocnisz, gdy zdecydujesz się na ćwiczenia. Starannie czytasz wszystkie opisy, po czym wracasz do domu. Ile na tych ćwiczeniach skorzystasz? Które partie mięśni rozwiniesz? Tylko te, które są odpowiedzialne za spacerowanie pomiędzy maszynami. Tak samo jest z tą książką.

Książka zawiera przykłady, cytaty dające wiele do myślenia i wspomniane ćwiczenia. Warunek do zmian jest tylko jeden. Trzeba je wykonać.

Czyta się ją lekko, pomimo że Kamila nie daje rad w stylu “będzie łatwo”. Nikogo nie podnosi na duchu i nie pociesza, to nie jest w jej stylu. Wręcz przeciwnie. Nie ma co rozpaczać, trzeba skonfrontować się z trudną sytuacją, opracować plan i działać. Wie co mówi, dlatego uczę się od niej.

Życie ją nie oszczędzało. W dzieciństwie była kilka lat w domu dziecka. Borykała się z różnymi problemami między innymi guzami piersi, śmiercią rodziców. Pomimo wielu przeciwności nie poddała się. Stworzyła zespół liczący ponad 3500 osób, którym zarządzała z dużymi sukcesami. Obecnie jest coachem, trenerem i wspiera innych w odnalezieniu swojej drogi życia, aby uwolnić z nich ukryty potencjał. Więcej o Kamili przeczytasz tutaj.

Ta książka to chwila refleksji nad własnym życiem. Gorąco polecam. Możesz ją nabyć TUTAJ.


 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *