Dlaczego robię to, co robię…

Robię to co lubię - radość

IMG_0026Dlaczego robię to, co robię?

Dlaczego wybrałam temat bloga o rozwoju osobistym? Przecież tak wiele osób pisze o rozwoju osobistym. Być może. Rozwojem osobistym interesuję się od dłuższego czasu. Wybrałam taki temat, bo mnie interesuje, jest to moja pasja. Robię to, co lubię. Sama mam swoje przemyślenia na ten temat i uważam, że każda dziedzina życia wiąże się z rozwojem. Każdy człowiek jest inny i inaczej postrzega świat.  Chcę łączyć moje zainteresowania z wiedzą, którą mam i którą cały czas zdobywam. Zawsze marzyłam o tym, aby mieć swój własny biznes. Łączenie pasji i wiedzy, z wykorzystaniem Internetu daje mi niesamowite możliwości rozwoju w zaciszu mojego domu.

Z wykształcenia jestem ekonomistą, a specjalizację wybrałam Informatykę ekonomiczną. Zawsze mnie ciągnęło do komputera, Internetu i do pracy biurowej. Od kiedy urodziłam córeczkę, w moim życiu nadszedł czas, w którym potrzebowałam zmian. Zaczęłam szukać takiej możliwości, abym mogła zostać w domu i zająć się jej wychowaniem, bo długo na nią czekaliśmy. A w wolnym czasie zająć się swoim rozwojem i budowaniem biznesu. Od kiedy zaczęłam pisać i rozwijać się w Internecie, wiele w moim życiu się zmieniło. Jest to dla mnie niesamowita zmiana stylu życia, która daje mi dużo radości i satysfakcji. Mogę cieszyć się i patrzeć jak moją córcia rośnie, a przy tym nie muszę rezygnować ze swoich planów i marzeń. Tyle się nauczyłam – od założenia bloga do wiedzy marketingowej. A byłam kompletnym laikiem zwłaszcza jeśli chodzi o wiedzę techniczną. A ile jeszcze przed mną … długa droga 😉 Nie znaczy to, że jest to dla mnie przeszkoda w dalszym rozwoju. Mogę tak pracować i cieszyć się z każdego postępu, tak długo jak się da. Możemy sięgać do gwiazd, tylko niektórym się nie chce sięgnąć, nawet do sufitu w swoim domu. Nic nie zmieni się w naszym życiu jeśli będziemy narzekać –  trzeba się ruszyć i działać.

Do zmiany życia motywowały mnie książki, e-booki, audiobooki i szkolenia. Tylko był jeden problem. Zdobywałam wiedzę teoretyczną, a nie wykorzystywałam jej w praktyce. Przyszedł czas, aby to zmienić. Popełniłam błąd, który kosztował mnie stratę czasu. Wiedza książkowa pomaga nam i uczy nas wielu rzeczy. Tylko musimy tą wiedzę od razu wprowadzać w życie. Nic nam nie da samo czytanie. To była pierwsza rzecz, którą wprowadziłam w życie i która pomogła mi ruszyć z miejsca.

Trafiłam do zespołu, od którego otrzymałam materiały video. Bloga zakładałam właśnie z tych instrukcji. Robiłam wszystko po kolei i od razu wykorzystywałam zdobytą wiedzę w praktyce. Jeśli była taka potrzeba, zatrzymywałam lub cofałam video, aby zrobić wszystko tak jak należy. To było świetne doświadczenie. Patrzyłam jak wszystko powstaje krok po kroku i uśmiechałam się sama do siebie. Codziennie robiłam chociaż mały krok. Taka forma pracy jest niesamowita, zdobytą wiedzę wprowadzasz od razu w życie i masz motywacyjnego “kopa” do dalszego działania 😉 Jeszcze nigdy nie nauczyłam się tylu nowych rzeczy w tak krótkim czasie. Postępowałam tak, z każdym zadaniem i dzięki temu – powstał blog, na którym jesteś, fanpage oraz kanał na You Tube, którego teraz zaczynam rozwijać.

Ale najważniejsze jest to, że od kiedy zajęłam się stawianiem pierwszych kroków w e-biznesie, poznałam tyle fantastycznych osób, które pomagają mi bezinteresownie. Niby Internet, w którym nie ma osobistego kontaktu, a i tak czuje się niesamowitą więź. Jestem w również w grupie na Facebooku, gdzie w razie problemów mogę liczyć od razu na pomoc. Jest nas blisko 300 osób.

Moim najważniejszym celem jest pracować mądrze, a nie ciężko. Wierzymy w to, że jeśli będziemy ciężko pracować, to osiągniemy bogactwo. Ale tak nie jest. Dlaczego? Jak pisał w swojej książce Mark Fisher Sekret Milionera: “Czy myślisz, że ktoś, kto zarabia sto pięćdziesiąt tysięcy funtów pracuje dziesięć razy tyle co ty? Oczywiście, że nie! Byłoby to fizycznie niemożliwe – tydzień ma po prostu tylko 168 godzin. Skoro więc ten ktoś zarabia dziesięć razy więcej od Ciebie, nie pracując więcej niż ty, musi robić coś zupełnie innego niż ty. Musi znać jakiś sekret, o którym ty w ogóle nie masz pojęcia”. To jest fenomen mądrej pracy, pracować mniej, a zarabiać więcej.

Podsumowując … Dlaczego robię to, co robię… bo to moja pasja. Dzięki temu, że żyję w czasach szybkiego postępu technicznego i dobie Internetu, mam możliwość rozwijać się, realizować swoją pasję i swoje marzenia, a przy tym chcę pomagać innym się rozwijać, aby mogli osiągnąć swoje cele i marzeniaA podobno czasy są trudne. A kiedy nie były? Zawsze coś się znajdzie, że ludzie będą mówić że są trudne. Trzeba tylko szukać dobrych stron i możliwości jakie nam dają, a nie tylko tych złych – i je wykorzystać. Trzeba szukać okazji. Internet to potężne narzędzie, dzięki któremu mogę poszerzać swoją wiedzę, rozwijać się, poznawać ciekawych ludzi z podobnymi zainteresowaniami do moich. 

Dlaczego robisz to, co robisz? Czy lubisz swoją pracę? Podziel się tym w komentarzu.

 

3 thoughts on “Dlaczego robię to, co robię…

  1. Ula Bogdał says:

    Ostatnio przeczytałam właśnie wpis w poście jednego ze swoich znajomych, że blogi o rozwoju osobistym się piętrzą, ale nie wnoszą już nic nowego. Ja tak nie uważam i zgadzam się w 100% z Tobą. Każdy z nas jest inny! To, że jest innych 200 studentów na danym kierunku studiów tzn. że tylko kilku będzie wykonywało zawód dobrze? A reszta po co tam jest, dla zabawy? Wiadomo są wyjątki od reguły, jak we wszystkim.

    Dlatego też jeśli ktokolwiek z nas ma ochotę robić coś nowego, ale wie, że dużo osób już coś takiego robi nie może się zniechęcać. I mówić inni są lepsi. Sama tak sobie mówiłam.

    Pozdrawiam Cię i całuję!

  2. Pingback: Masz coś takiego w swoim życiu | Wszystko zaczyna się od myśli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *