Bez ograniczeń

Bez ograniczeń

 

ograniczeniaPod koniec życia wielu ludzi żałuje, że nie wykorzystało szansy jaka im się pojawiła, gdy był jeszcze na to czas.

Często strach, opinia innych, własne przekonania były silniejsze i spowodowały, że teraz nie mogą powiedzieć, że ich życie było udane. Często sami ograniczamy się, twierdząc, że nie damy rady, to nie dla mnie, inni są ode mnie lepsi, to jeszcze nie czas

Do tego wpisu zainspirował mnie człowiek, który urodził się bez kończyn – bez rąk i nóg. Jest moją największą inspiracją, wiarą w to, że da się pokonać przeciwności losu. Da się pokonać strach, ograniczenia, przekonania, iść za własnymi marzeniami i być spełnionym człowiekiem. Tym człowiekiem jest Nick Vujicic.

Nick Vujicic to bardzo niezwykły, młody człowiek, który pokonał niewyobrażalne dla każdego zdrowego człowieka ograniczenia, wynikające ze swojej niepełnosprawności. Nie poddał się i dziś prowadzi bardzo aktywne i spełnione życie. Serfuje, gra w golfa, uwielbia piłkę nożną, ma rodzinę – żonę i synka, jest biznesmenem.

Podróżując po całym świecie jako mówca motywacyjny, inspiruje miliony ludzi. Jest uważany za najbardziej inspirującego człowieka na ziemi. Niesie ze sobą najważniejsze wartości takie jak miłość, dobro, wiarę, prawdę, uczciwość, determinację. Nie ma rąk, nie ma nóg i nie ma ograniczeń.

Ludzie często wyobrażają sobie, że osoba z wysokim stopniem niepełnosprawności jest bierna, przygnębiona i wycofana. Lubię przełamywać ten stereotyp, pokazując, że prowadzę ekscytujące życie i jestem człowiekiem spełnionym. /Nick Vujicic/

Te słowa dały mi dużo do myślenia. Zaczęłam szukać pozytywów i przestaję się ograniczać. Jestem sprawna i mogę robić dużo ciekawych rzeczy, w przeciwieństwie do osób niepełnosprawnych. Chociaż niektórzy mogą i nic nie stanie im na drodze do szczęśliwego życia. Zobacz to:

 

Kiedyś słyszałam takie słowa od osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim:

Niepełnosprawność to nie choroba. Inaczej się poruszasz nic więcej się nie zmieniło. Ty to wiesz, reszta się ułoży. Najbardziej jednak boli, gdy zauważamy ją w oczach innych. Wynika to czasami z braku wiedzy, doświadczeń i to jest zrozumiałe. Zróbmy tak, by wózek nie był przeszkodą, a stał się Twoją najmocniejszą stroną.

Nie ograniczaj swojego własnego potencjału. Każdy człowiek jest stworzony do czegoś innego, ma swoje zdolności i potrafi wiele. Każdy potrafi być szczęśliwy, jeśli tylko zechce.

Nick VujicicNick odwiedził Polskę w kwietniu 2015 roku. Kiedy dowiedziałam się, że Nick będzie w Polsce, od razu chciałam tam być. Było to moje największe marzenie. Jest człowiekiem WIELKIEGO serca. I to marzenie się już spełniło. Byłam tam z moją rodziną. Tutaj możesz zobaczyć recenzję z tego niesamowitego wydarzenia jakim było wystąpienie Nicka.

To głównie dzięki Nickowi, wyszłam na prostą po wypadku kilka lat temu i moje życie  się zmieniło. Udało mi się wyjść ze swoich ograniczeń i walczyć o swoje marzenia. Ja mam ręce i nogi, dlatego dziękuję za to, że je mam, jest mi w ten sposób łatwiej. Ograniczeniem był mój umysł i moje myśli. Wzięłam swoje życie we własne ręce. Po prostu teraz KOCHAM ŻYCIE!

Idąc za moim mottem, chcę, pomagać innym, robić to co lubię i dzięki temu, moje życie będzie ciekawe i udane.

Twoje życie staje się lepsze tylko wtedy, kiedy Ty stajesz się lepszy.

Nick Viujicic będzie po raz drugi w Polsce 1 października 2016 r. w Krakowie. To niebywała okazja, aby spotkać się z nim na żywo! Przekonaj się sam!

 • Jeżeli interesują Cię początki życia Nicka i wyzwania jakie musiał pokonać.
 • Jeśli chcesz dowiedzieć się kto „przepowiedział” mu wielką misję jaką realizuje.
 • Pragniesz poznać kto spośród milionów ludzi, był dla niego wielką inspiracją.

Wiem, że to będzie niesamowita przygoda. Jestem pewna, że i u Ciebie również obudzi natchnienie w pełnym inspiracji wywiadzie, na który Cię gorąco zapraszam.

I na koniec mam dla Ciebie jeszcze jeden film:

Od tego filmu wszystko się zaczęło:
Zapraszam do oglądania jak również do komentowania 🙂

3 thoughts on “Bez ograniczeń

  • Ela Obara says:

   Jest niesamowity i JEST wzorem do naśladowania. Jeśli ten człowiek potrafi cieszyć się z tego co ma, to co mi przeszkadza? Ja mam dwie nogi i dwie ręce. A mimo to, że je mam nie potrafiłam się z tego cieszyć.To on pokazał mi moją niepełnosprawność, która była wyimaginowana. Szukałam problemów, które przy nim były niczym. A jak jest u Ciebie?

 1. Ula Bogdał says:

  Ale i on się załamał jakby to można powiedzieć. Jednak odnalazł coś, COŚ, KOGOŚ kto mu pomógł uwierzyć, że jest taki jaki jest nie bez powodu. Jego siła, jego postawa, życie jest czymś wielkim dla mnie. Jak go słucham to za każdym razem myślę sobie dziewczyno weź się ogarnij…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *