Co zrobić, aby być szczęśliwym?

2 urodziny Nikoli

Co zrobić, aby być szczęśliwym?

 

Co zrobić, aby być szczęśliwym?Inspiracją do napisania tego wpisu była moja córeczka Nikola – moje największe szczęście 😉

Każdy człowiek dąży do tego, aby być szczęśliwym.

Szczęście to coś, co każdy z nas chciałby osiągnąć. Szczęście mogłoby z pewnością uczynić, że nasze życie byłoby lepsze.

Dla każdego człowieka szczęście oznacza coś innego. Od pozytywnych perspektyw w życiu, poprzez zbudowanie lepszych relacji z ludźmi.

Gdy inni mówią nam, jak mamy żyć, nie wystarczy zapewnienie, że chcą naszego szczęścia, że nas kochają, że pragną, abyśmy mądrze i sensownie żyli.

Zarówno dla mnie, jak i dla Ciebie, przekonujące jest doświadczenie bycia szczęśliwym.

Dlatego większość osób zastanawia się co zrobić, aby być szczęśliwym? Co tak naprawdę mnie uszczęśliwia?

Oczywiste jest również to, że szczęście i spełnienie nie jest stanem raz na zawsze osiągniętym i człowiek nie może być cały czas szczęśliwy. Życie nie na tym polega.

W swoim wpisie skupiłam się na najważniejszych kwestiach, które pomagają w osiągnięciu szczęścia. Ponieważ nie wszyscy osiągnęli szczęście i dlatego nie czują satysfakcji w swoim życiu.

Każdy sam musi wiedzieć, co daje mu szczęście. W jakimś celu w życiu dążymy do tego, aby mieć rodzinę, pieniądze etc. Wszystko po to, aby być szczęśliwym.

Dla mnie najważniejszym szczęściem jest moja rodzina – mąż i córeczka. Później mój własny rozwój i każdy nawet najmniejszy sukces.

Co może nam pomóc w byciu szczęśliwym?

 

Czy osiągnięcie prawdziwego szczęścia jest możliwe?

Szczęście to temat rzeka. Szczęście mylone jest z radością. Oczywiście radość idzie w parze ze szczęściem. Tylko radość jest krótkoterminowa, a szczęście jest długoterminowe. Jeśli w naszym życiu jest dużo radości  – jest i szczęście 😉

Oto moja lista szczęścia:

1. Bądź optymistą

W każdym dniu znajdź coś, z czego można wydobyć pozytywne nastawienie w sobie. Zapomnij, o wszystkim co negatywne. Staraj się patrzeć na jasną stronę życia. Uwierz mi, naprawdę w każdym dniu znajdzie się chociaż jedna mała pozytywna rzecz, która będzie powodem do radości.

2. Uśmiechaj się

Uśmiech na twarzy zawsze będzie przyciągać pozytywnych ludzi i rzeczy, które Cię otaczają do Twojego życia. Uśmiech zaraża innych wokół Ciebie.

Śmiech to zdrowie – wspomaga układ odpornościowy, dlatego można go traktować jako drogę do zdrowego stylu życia.

3. Słuchaj ulubionej muzyki

Kiedy mówią, że muzyka jest pokarmem duszy, to mówią prawdę. Muzyka pomaga złagodzić stres, zrelaksować nasze umysły. I może pomóc wyjąć tkwiące w nas negatywne wibracje.

Jeśli czujesz, że masz ten gorszy dzień – nie zapomnij włączyć ulubioną muzykę. Z pewnością zrelaksuje zarówno ciało jak i umysł.

4. Spędzaj czas z rodziną i przyjaciółmi

Spędzanie czasu z osobami bliskimi sercu zawsze będzie podnosić na duchu. Najbliżsi przypominają nam o tym, że jesteśmy potrzebni, kochani – że jest ktoś, kto myśli i dba o nas.

Jeśli każdego dnia spędzasz czas z najbliższymi, to na pewno będziesz zadowolony ze swojego życia.

5. Bądź zadowolony z siebie

Bądź zadowolony z siebie i z tego, co masz teraz. Nigdy nie myśl o zmianie siebie, zwłaszcza w kogoś kim nie jesteś. Odkryj to, co lubisz. I pamiętaj, że jesteś wyjątkowy pod każdym względem.

6. Dziękuj za wszystko co masz

Jak człowiek dziękuje Bogu lub innej istocie wyższej, za każdą najmniejszą rzecz, potrafi znaleźć szczęście. Dziękuj, a otrzymasz 🙂

Teraz już wiesz co zrobić, aby być szczęśliwym.

Są to wskazówki, które pomagają mi cieszyć się życiem 😉 Postępując zgodnie z nimi, osiągniesz swoje szczęście. Znajdziesz to, czego szukasz i będziesz mógł żyć pełnią życia.

Człowiek szczęśliwy jest pełny ciepła, zaraża innych swoją pozytywną energią.

Życzę Ci duuużżżoooo radości i szczęścia w każdym aspekcie Twojego życia 😉

Napisz w komentarzu, co myślisz o mojej liście szczęścia i co byś od siebie do niej dodał? To będzie kolejny powód do radości 🙂


Zamiast cieszyć się życiem, ciągle narzekasz?

Dużo skutecznych wskazówek co zrobić, aby odnaleźć sens i naprawdę cieszyć się życiem znajdziesz w ebooku: „Przestań Narzekać i Zacznij Cieszyć Się Życiem”, którego udostępniam całkowicie bezpłatnie.

Aby pobrać ebooka kliknij tutaj

 

10 thoughts on “Co zrobić, aby być szczęśliwym?

 1. Ewa says:

  Tak trudno zdać sobie sprawę z tego , że krótkie chwile dają szczęście. Jest ono ulotne. W naszym kraju nauczono nas , że być szczęśliwym – to być lepszym od innych. A dla mnie bycie lepszym – to każdego dnia bycie lepszą od siebie

  • Ela Obara says:

   Dziękuję za komentarz. Oczywiście, że każda chwila w życiu, która jest tu i teraz daje szczęście. Tak bardzo martwimy się o przyszłość, że zapominamy o teraźniejszości. Po co się martwić przyszłością na zapas. Dużo osób nie docenia chwili obecnej, nie potrafi żyć dniem dzisiejszym. A przecież szczęście tkwi w teraźniejszości. Cieszmy się każdą chwilą, która jest teraz 🙂 Podoba mi się Twoje podejście, że zamiast być lepszym od innych, trzeba być lepszym od samego siebie 🙂

 2. Magdalena says:

  Bo my jesteśmy poszukiwaczami hihi.. Ciągle czekamy na coś, szukamy i oczekujemy, że życie kiedyś tam..będzie lepsze. Ono jest najlepsze już teraz. Bo oprócz TERAZ – nie ma nic więcej. Złóż proszę życzenia Twojej słodkiej córeczce:) Wyglądacie obydwie wspaniale. Dwie pozytywne osoby:) Jestem pewna, że ona kiedyś też będzie pomagać innym:)

  • Ela Obara says:

   Nikola bardzo dziękuje za życzenia 😉 Madziu, tak wiele osób poszukuje szczęścia i nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że szczęście jest teraz. A wystarczy cieszyć się po prostu chwilą. Ty wiesz najlepiej 😉
   A co do córci to teraz jest “słodkim” łobuziakiem, bo przechodzi przez bunt dwulatka. Pozdrawiamy

 3. m says:

  Ja myślę, że szczęśliwym albo się jest albo nie jest. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak jesteśmy szczęśliwymi ludźmi. Oddychamy, chodzimy, wstajemy rano o własnych siłach. Potrafimy mówić, słyszeć i widzieć. Jeśli czujemy się nieszczęśliwi i niedowartościowani – wolontariat w hospicjum – ta wdzięczność w ich oczach sprawi, że zapomnimy o swoich sprawach i tym jak to bywa źle….

  • Ela Obara says:

   Dzięki za komentarz 😉 Jak słusznie zauważyłeś, dużo osób nie docenia tego co ma i dlatego czują się nieszczęśliwi. Szczęście jest, trzeba je tylko dostrzec. Pozdrawiam

 4. Ula says:

  Twoja lista jest świetna, dokładnie taka jak powinna być. Każdy z nas oczywiście mógłby dodać coś swojego. Wdzięczność to mój ulubiony punkt. Jestem bardzo wdzięczna Bogu za to, że mam wspaniałą rodzinę i jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami 😀
  Widzę, że u Ciebie jest podobnie – buziaki i spóźnione życzonka dla Maleńkiej :*

  • Ela Obara says:

   Dziękujemy za życzenia i komentarz 🙂 Wdzięczność to również mój ulubiony punkt i dzięki niej NAPRAWDĘ możemy znaleźć szczęście 😉

 5. Pingback: Wszystko zaczyna się od myśli |

 6. Pingback: Optymizmu można się nauczyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *