Najlepszy prezent

Najlepszy prezent

 

Czas przedświąteczny jest pełen zamieszania, gonitwy w poszukiwaniu prezentów dla najbliższych. Zastanawiamy się co kupić, czy prezent się spodoba. Dla większości osób to czas prezentów. Ale czy to jest najważniejsze? Jest to czas pojednania, wybaczenia, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim czas poświęcony najbliższym.

Poniżej udostępniam film z ciekawego eksperymentu, który przeprowadziła Ikea. Jest to co prawda również lokowanie produktu, ale dla mnie największą wartość miał sam eksperyment. Ten film jest potwierdzeniem mojego podejścia do prezentów i do wychowania dzieci, co nie zawsze w gronie najbliższych i znajomych cieszy się powodzeniem.

Nie wszyscy rozumieją, że NIE najważniejsze są zabawki. Są ważne, ale nie najważniejsze. Dla mnie najważniejszą rzeczą jest czas poświęcony dzieciom.

Przez to, że pracuję w domu znajomi i rodzina, myślą i często mówią mi tak: Ty nie pracujesz i zobaczysz jak to jest jak pójdziesz do pracy, już nie będziesz miała tyle czasu i sił. Z pewnością włączysz na cały wieczór bajki dla “świętego spokoju”. Nie wszystkim da się wytłumaczyć, że nie zawsze trzeba pracować na etacie, że są też inne formy zarobku.

Cały czas dążę do tego, abym miałam jeszcze więcej czasu dla mojej rodziny. Aby mój biznes się ustabilizował, gdzie mogę go doglądać i zarabiać wtedy kiedy fizycznie nie poświęcam czasu na pracę, śpię, czy bawię się z córeczką. Dzieci potrzebują dużo uwagi, ciepła i miłości. Właśnie taką możliwość daje mi praca przez internet.

Po ostatnim szkoleniu internetowym organizowanym przez Łukasza Mielewskiego, dał mi do myślenia wykład Piotra Majewskiego. Zadał on 5 pytań, które warto sobie często samemu zadawać.

1. Czy pracujesz żeby żyć, czy żyjesz żeby pracować? 2. Czy ważne rzeczy (praca) nie przesłaniają Ci najważniejszych (rodzina, życie osobiste)? 3. Czy to co robisz zawodowo i to w jaki sposób pracujesz pozwoli Ci poświęcać więcej czasu na rzeczy najważniejsze? 4. Czy Święta i inne uroczystości rodzinne spędzasz z bliskimi czy pracując/zamartwiając się pracą?

I na koniec (możesz się podzielić, jeśli publiczna deklaracja pomoże Ci dotrzymać zobowiązania):

5. Co powinieneś zmienić już od stycznia, aby za rok odpowiedzi były lepsze?

Są w życiu rzeczy ważne. I są rzeczy najważniejsze. Ja chcę zajmować się rzeczami najważniejszymi – chcę mieć jeszcze więcej czasu dla moich bliskich. I to jest jeden z moich celów na 2015 rok. A jaki jest Twój cel? Co dla Ciebie w życiu jest ważne, a co najważniejsze? Podziel się tym w komentarzu.

Zdjęcie dzięki uprzejmośc photostock– freedigitalphotos.net


4 thoughts on “Najlepszy prezent

 1. Grażyna Dobromilska says:

  Ja rozpoczelam prace na wlasny rachunek w czasie urlopu wychowawczego na córeczkę. Raz, ze była to wielka przyjemność. I jest : ) Dwa, ze moglam poświęcać czas dzieciom.
  Nie pracowalam na tej zasadzie, jaką polecają niektorzy marketerzy: zamknij drzwi, nie ciebie dla rodziny. Zawsze drzwi były otwarte. Ja moglam sobie nadrobić zajęcia biznesowe w nocy : )
  Polecam pracę na wlasny rachunek także ze względu na dzieci. To cudowne, stale im pomagać i reagować na ich problemy. Uczestniczyć w ich życiu. Nawet gdy dzieci były już duże.

  • Ela Obara says:

   Bardzo dziękuję Ci Grażynko za ten komentarz i cieszę się, że nie jestem sama wśród sprzeciwu. Czasem myślałam o tym, że może przesadzam, że nie warte jest poświęcenie czasu dzieciom. Teraz jak widzę jakie są dzieci, jakie rośnie młode pokolenie, wiem, że czas jest najlepszą inwestycją daną dziecku. Chcę widzieć jak dorastają, co ich boli, jakie mają problemy. Chcę być ich najlepszym przyjacielem. Wierzę, że uda mi się, Ty jesteś najlepszym tego przykładem 🙂

 2. Ula Bogdał says:

  Każdy marzy o pracy z domu, która przynosi dochody pozwalające na utrzymanie się. Jednak niewielu się to udaje.
  Zajmowanie się rzeczami najważniejszymi w nowym roku…. jedyne co przychodzi mi na myśl, to zajmowanie się tym czego się pragnie! Tak Pragnie!!! Ludzie wiecznie robią coś czego nie znoszą, częściowo z przymusu, ale również z wyboru. Chciałabym, żeby w nowym roku moje życie odmieniło się w kilku sprawach. Zobaczymy co z tego wyniknie 😉

 3. Katarzyna Dębska says:

  Praca w domu to świetny sposób na życie. Dla wielu osób wciąż jednak pozostaje to poza “ramą”. Nie są w stanie nawet sobie wyobrazić, że można mieć pracę, która daje nam to co najważniejsze. Daje czas dla siebie i rodziny, spełnianie swoich pasji, połączenie wartości z tym co robimy, itp 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *