Walcz o swoje marzenia

Walcz o swoje marzenia

 

wielkie marzeniaO marzenia pisałam między innymi we wpisie Marzenia stają się rzeczywistością. Ten temat wraca jak bumerang.

Spotykam wiele osób, które twierdzą, że nie mają marzeń lub wydaje im się, że ich marzenia są wielkie i wygórowane, dlatego nie są do spełnienia.

Mają marzenia – tylko niewłaściwie je interpretują i to powstrzymuje ich przed działaniem. Więcej napisałam o tym tutaj.

Te wielkie marzenia, wydają się ZBYT WIELKIE. A tak naprawdę, to każde marzenie jest do spełnienia. Walcz o swoje marzenia. Wyznacz cel i idź małymi krokami, a dojdziesz tam, gdzie zechcesz. Dostosuj swoje cele do swoich możliwości. Stawiaj sobie cele ambitne, ale jednak realistyczne.

Właśnie w takich chwilach życia, kiedy jest ciężko, niektórzy poddają się bez walki. Ja po mimo lęku, walczyłam do końca. Straciłam mamę 5 miesięcy przed ślubem. Miałam wypadek i nie mogłam się po nim pozbierać. Później 5 lat starania o dziecko, w tym 2 poronienia. Dlaczego mnie los tak doświadczył?

Teraz wiem i nie użalam się nad sobą. Każdego dnia dziękuję Bogu za wszystko co mam, naprawdę za wszystko i walczę o swoje marzenia. Uważam, że w życiu ma się dwa wyjścia: albo wstać i walczyć, albo się poddać.

Najlepiej oddają tu słowa piosenki “Po prostu walcz” Zespołu Sachiel zwycięzców 7 edycji Must Be The Music. Nie chodzi mi tu o zespół, ani o rodzaj muzyki, tylko o przesłanie. Jak już wiesz lubię piosenki z przesłaniem. Sam tytuł wiele zdradza. Podoba mi się również podejście do życia tych młodych ludzi. Są w złej sytuacji życiowej i finansowej, a jednak nie poddali się i walczą o swoje marzenia.

Jeżeli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać.
/Walt Disney/

 

Zawsze podziwiałam i podziwiam WIELKICH sportowców. To siła, chęć, wytrwałość, cierpliwość i walka ze swoim umysłem prowadziła ich często do zwycięstwa. To umysł odgrywał główną rolę, a czasem dobry Trener. To oni sami podejmują codzienną walkę pomimo trudności i to stanowi o ich sile.

Różnicę pomiędzy silnymi, a słabymi stanowi to, że gdy silni nie mają już w sobie sił, to mimo to nieustannie walczą!
Słabi natomiast, gdy braknie im sił, poddają się, odpuszczają i rezygnują.
/Eric Thomas/

 

Przestając walczyć o swoje marzenia, przestajesz walczyć o prawo do lepszego życia. Dlatego WALCZ! Marzenia są do spełnienia.

Zapraszam do obejrzenia filmów.

Proszę zostaw komentarz, to daje mi niesamowitą motywację, aby szukać więcej ciekawych i inspirujących materiałów, a tym samym pomagać innym 🙂

Zdjęcie dzięki uprzejmości Stuart Miles – FreeDigitalPhotos.net


Zamiast cieszyć się życiem, ciągle narzekasz?

Dużo skutecznych wskazówek co zrobić, aby odnaleźć sens i naprawdę cieszyć się życiem znajdziesz w ebooku: „Przestań Narzekać i Zacznij Cieszyć Się Życiem”, którego udostępniam całkowicie bezpłatnie.

Aby pobrać ebooka kliknij tutaj

 

8 thoughts on “Walcz o swoje marzenia

 1. Grażyna Dobromilska says:

  Dziękuję Elu za ten temat. Marzenia się spełnia, choć to wymaga czasu i działania każdego dnia. Przy czym niektórzy może popełniają taki błąd, że obierają cele zbyt wysokie, nierealne, co ich automatycznie zniechęca. Wyraziłam się: cele. Bo marzenie to wg mnie cel z datą realizacji i działanie dzień po dniu. W przeciwnym wypadku zostanie tylko marzeniem, ułudą senną : )
  Związana z realnością marzenia jest data realizacji.
  Marzenia śmiałe warto mieć. Ale z datą “realną”. Natomiast warto mieć też marzenia realne z mało odległym terminem realizacji. Realne, ale z kolei nie za mało ambitne, bo nam się nie będzie chciało ich realizować.
  Wtedy spirala działania napędza nas pozytywnie: nasz potencjał osobisty wykorzystujemy w działaniu, działanie przynosi rezultaty, osiągane rezultaty podnoszą naszą wiarę w siebie, a wiara rozszerza nasz potencjał itd.

  • Ela Obara says:

   Zgadzam się z Tobą Grażynko, pięknie to napisałaś 🙂
   Dla mnie, jak ja to nazywam – cele to marzenia z datą ich spełnienia. Sama kiedyś nie dążyłam do marzeń, bo wydawały mi się zbyt dalekie i za wielkie. Takie nie do zdobycia. Zrozumiałam, że droga do marzeń powinna być ciekawa. Marzenie samo w sobie, nie powinno nam przysłaniać tej wspaniałej drogi i przygody do osiągnięcia marzenia.

 2. Katarzyna Debska says:

  O swoje marzenia warto walczyć, warto podejmować działania, które zbliżają nas do ich realizacji. Najważniejsze jest, aby pod koniec życia móc powiedzieć: Zrobiłam wszystko, aby żyć pełnią życia 🙂

 3. Adam Lider says:

  Czmu ludzie nie walcza o swoje marzenia?
  Bo nie wierza w ich realizacje. Czytaja ksiazka za ksiazka, motywuja sie na chwile, a kiedy ten stan opada wracaja do starych schematow i przyzwyczajen.

  Nasz umysl nie przyjmuje obietnic. On potrzebuje dowodow.
  Jezeli ktos nigdy w nic nie wierzyl i nie osiagal zadnych sukcesow, to raczej nie przekona sie go ze morze wygrac swoje marzena. Jezeli natomiast uda mu sie postawic pierwsze kroki w danym kierunku i zakosztuje chociaz namiastki tego o czym marzyl, to momentalnie zmieni mu sie swiatopoglad i zacznie sobie wyznaczac duuuuuzzzooooo wieksze cele.

 4. Pingback: Działaj i spełniaj marzenia | Umysł człowieka i jego myśli

 5. Pingback: Nie masz nic do stracenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *