Zdrowy styl życia a samodyscyplina

Zdrowy styl życia a samodyscyplina

 

Dziś będzie o rozwoju z trochę innej strony. Samodyscyplina powiązana ze zdrowiem, zdrowym odżywianiem, aktywnością fizyczną – czyli zdrowym stylem życia.

Jestem zwolennikiem zdrowej diety i zwracam uwagę na to co jem. Taki styl proponuję również mojej rodzinie. Staram się jeść dużo owoców i warzyw na surowo, samych jak i w sałatkach. Po prostu uwielbiam sałatki 😉 W moim jadłospisie jest mało smażonych mięs na rzecz duszonych i pieczonych. I oczywiście nie za tłusto 😉 Ograniczyłam do minimum jedzenie typu fast food. Staram się, aby dania, które przygotowuję były urozmaicone, smaczne i zdrowe. Lubię eksperymentować w kuchni.

Zdarzają od czasu do czasu małe „grzeszki” żywieniowe. Bardzo lubię słodkości. Na szczęście jadam je z umiarem 😉

Dlaczego piszę o zdrowym stylu życia?

Silhouette of a man on muontain-bike, sunsetWiększość sfer naszego życia się ze sobą łączy. Zdrowie, aktywność fizyczna, odpoczynek, zdrowa dieta, zabawa, rozwój duchowy. W zdrowym ciele, zdrowy duch. Prawda?

W zdrowym stylu życia, trzeba mieć samodyscyplinę. Zarówno w diecie, jak i aktywności fizycznej.

Jeśli chodzi o sport i aktywność fizyczną to na samą myśl już mi się nic nie chce 😉 Nie lubię biegać, ani ćwiczyć. A Ty? Masz podobne odczucia?

Ale wiem jak bardzo ważna jest aktywność fizyczna.

Jedyną aktywność jaką lubię i która sprawia mi przyjemność to jazda na rowerze i spacery. I dlatego taką aktywność wybieram. Spacery weszły już w mój nawyk od dłuższego czasu. Najczęściej spaceruję sama z audiobookiem i razem z moją prawie 4 letnią córcią, a w niedzielę z całą rodziną 🙂 Możemy wspólnie aktywnie spędzić czas.

Od 1 lipca 2015 r. wzięłam udział w sportowym wyzwaniu Kamili Rowińskiej głównie po to, aby jeszcze bardziej poprawić swoją kondycję i zwiększyć samodyscyplinę. Przeszłam dotychczas około 36 kilometrów i jestem z siebie bardzo dumna! Czy jest łatwo? Czasem bardzo łatwo i przyjemnie, a czasem niestety – nie chce się 😉

Zdrowe i zadbane ciało, wpływa na dobrą kondycję, samopoczucie i lepszą koncentrację.

Na czym polega wyzwanie?

ETAP PIERWSZY – Od 1 lipca 2015 – 31 lipca 2015 roku biegasz, nordic walking lub spacerujesz. Pokonujesz dystans minimum 2 km dziennie. Jeżeli nie możesz danego dnia wykonać zadania, opuszczasz ten dzień i następnego wykonujesz 4 km. Możesz opuścić tylko jeden dzień z rzędu. Jeśli wolisz, możesz chodzić 4 km co 2 dni.

Do tego wyzwania nie można już dołączyć, ale możesz zapisać się na darmowy kurs online Kamili: 7 kroków do osiągania ambitnych celów

Celem wyzwania jest zwiększenie samodyscypliny, pewności siebie, wiary w siebie i polepszenie zdrowia osób biorących w nim udział 🙂

13.07.2015

Nie znasz Kamili? Kim jest Kamila Rowińska przeczytaj tutaj

Podziel się w komentarzu jak jest u Ciebie z samodyscypliną w życiu i w aktywności fizycznej. Czy prowadzisz zdrowy styl życia i czy warto podejmować takie wyzwania.


6 thoughts on “Zdrowy styl życia a samodyscyplina

 1. Pingback: Co dał mi pierwszy etap wyzwania Kamili Rowińskiej | Rozwój Motywacja Sukces w życiu osobistym i biznesie

 2. Adam says:

  Samodyscyplina jest bardzo potrzebna w pracy albo prowadzeniu własnej firmy. Gdy uprawiamy jakiś sport uczymy się tego, bo musimy chodzić na treningi o odpowiedniej porze aby stać się lepszym w danej dyscyplinie.

 3. izaiza says:

  ja moge się zdyscyplinować na jakiś czas, ale wystarczy mała przerwa i trudno wrócić do ćwiczeń znowu. ale skoro jest tylu ludzi którzy kontrolują swoje lenistwo, to chyba można;) ja staram się chociaż kontrolować to co jem, ale też nie w 100% wychodzi:)
  potrzebujesz odszkodowanie za wypadek w pracy: odszkodowanie wypadek w pracy

 4. Eryk says:

  Większość z nas wie co jest dla nas dobre a co nie, ale trudnośc polega właśnie na samodyscyplinie i motywowaniu się każdego dnia do robienia rzeczy, które należy robić aby czuć się dobrze i dbać o zdrowie.
  Wszyscy wiemy, że sport to samo zdrowie, a jednak po ciężkim dniu pracy łatwiej spędzić czas oglądając tv w wygodnym fotelu. Rano też ciężko się zmusić do biegania zwłaszcza jak ziąb i pada.

  Samodyscyplina to słowo klucz w każdej dziedzinie naszego życia w tym również uprawianiu sportu.

  Pozdrawiam
  Eryk

  • Ela Obara says:

   Zgadzam się w 200%. Ach ta samodyscyplina 😉 Ciężko jest się zmusić do robienia tego co słuszne i zdrowe. W takich chwilach warto sobie zadać pytanie co jest dla mnie najważniejsze. Podstawą naszych działań są wartości. Pozdrawiam ciepło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *