Cechy człowieka sukcesu – pewność siebie

dobry dzien

Cechy człowieka sukcesu – pewność siebie

 

Często przejmujemy się nic nie wartymi opiniami innych ludzi. Jesteśmy od nich uzależnieni. Życie ma się jedno i szkoda je zmarnować. Każdy człowiek jest wartościowy. Uwierz w siebie!

Wobec wszystkiego, co Ci się przydarza,
możesz albo sobie współczuć,
albo traktować to, co się stało, jako prezent.
Wszystko jest albo okazją do rozwoju,
albo przeszkodą, która zatrzyma 
Twój rozwój.
Wybór należy do Ciebie.
 /Wayne Dyer/

Cechy człowieka sukcesu - pewność siebie

Powiedz sobie – znam swoją wartość. Cza­sami war­to zacząć wszys­tko od początku. Wy­mazać z pa­mięci nie najlepsze chwi­le, które powodowały smu­tek, a nawet płacz. A zos­ta­wić te, dzięki którym na naszej twarzy pojawia się uśmiech.

A jak jest uśmiech to i szczęście. Jeśli znamy swoją war­tość, nie musimy nic nikomu udowadniać. Przeżyjemy swoje życie najlepiej jak potrafimy i będziemy szczęśliwi.

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,
czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań.
Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
/Mark Twain/

Wybiegając myślami w przyszłość uświadomiłam sobie, że jak ja nic nie zrobię ze swoim życiem, nikt tego za mnie nie zrobi. Ta myśl Marka Twaina pozwoliła mi wziąć swoje życie we własne ręce. Rozwijam się, uczę, realizuję swoje marzenia, żeby kiedyś nie żałować. Jestem sobą i to daje mi radość 🙂

Na­wet wyobraźnia tra­ci pew­ność siebie, gdy rozum się do niej dobiera.
/Andrzej Klawitter/

Często za dużo sobie wyobrażamy, że nam coś się nie uda, tracimy pewność siebie. Im niższe mamy poczu­cie własnej war­tości, tym często porównujemy się z innymi. Zaufajmy swojej intuicji i swojemu sercu. Zaufajmy sobie. Bo każdy człowiek ma w sobie wartość – tylko trzeba w to uwierzyć! Dzięki pewności siebie człowiek może realizować siebie, może osiągać sukces i spełniać marzenia.

Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie.
 /Muhammad Ali/

Pewność siebie idzie w parze z odwagą. Wiem, że trudne decyzje wymagają odwagi i szacunku do samego siebie. Jeśli nasza pewność siebie jest zachwiana – to trudno jest nam osiągnąć to, co pragniemy. Im bardziej jesteśmy odważni i pewni siebie, tym większa w nas zdolność realizowania swoich marzeń i celów. Kształtując w sobie te cechy pogłębiamy naszą zdolność w każdej sferze naszego życia.

Kto chce, szuka sposobu. Kto nie chce, szuka powodu.
/Mark Twain/

Jeśli naprawdę chcesz zmienić coś w swoim życiu, to szukaj możliwości, pytaj, czytaj – z pewnością znajdziesz. A przede wszystkim wierzy we własne możliwości i siły. SUKCES jest w nas! SUKCES jest w Tobie!

Czy pewność siebie wpływa na  nasz sukces życiowy?


Pewność siebie i poczu­cie własnej war­tości da­je nam możli­wość reali­zowa­nia siebie.
 Nie pozwól nikomu decydować o Twoim życiu, bo nigdy nie odnajdziesz siebie. Nie pozwól, by życie przeciekało Ci przez pal­ce. Uległości i zgadza­nie się na wszys­tko niszczy poczu­cie własnej wartości. Na każdym kroku jesteśmy wystawiani na różnego rodzaju próby.

Tylko od nas zależy jak sobie z nimi poradzimy. Możemy się poddać lub wstać i iść drogą po sukces. Dzięki małym krokom, będziemy mogli osiągnąć to, co pragniemy. Wypracujemy w sobie zdolność, która jest do tego niezbędna.

Jeśli mamy dzieci – mówmy do nich, że są wartościowi, że w nie wierzymy, każdego dnia. To bardzo ważne – będzie im łatwiej przejść przez życie. Osoby z wysokim poczuciem własnej wartości potrafią stawić czoła przeciwnościom, są bardziej szanowane i postrzegane jako autorytety.

Któż z nas nie chciałby być postrzegany właśnie w taki sposób? Wszystko to zależy od naszej pracy nad sobą. Możemy sięgać do gwiazd, jeśli tylko chcemy 😉

I na koniec…

Poszukaj sytuacji, w której Twoja praca,
będzie dawała Ci tyle szczęścia,
co Twój wolny czas.
/Edward L. Bernays/

Życzę Ci pewności siebie i dużo sukcesów 😉

Napisz w komentarzu co myślisz o pewności siebie. Czy wpływa ona na sukces życiowy? Będzie mi bardzo miło 🙂

Źródło zdjęcia: freedigitalphotos.net


Zamiast cieszyć się życiem, ciągle narzekasz?

Dużo skutecznych wskazówek co zrobić, aby odnaleźć sens i naprawdę cieszyć się życiem znajdziesz w ebooku: „Przestań Narzekać i Zacznij Cieszyć Się Życiem”, którego udostępniam całkowicie bezpłatnie.

Aby pobrać ebooka kliknij tutaj

 

6 thoughts on “Cechy człowieka sukcesu – pewność siebie

 1. Piotr - sklep tabletoid.pl says:

  Pewność siebie, to podstawowa cecha, dzięki której możemy odnieść sukces w jakiejkolwiek dziedzinie. Tyle, że tę pewność siebie czasami kształtujemy latami. Każda nowa sytuacja życiowa może nam pokazać, iż nadal nam tej pewności brakuje, choć już myśleliśmy, że ją mamy w nadmiarze.
  Bardzo spodobał mi się cytat Edward L. Bernays. Szczęśliwi ci ludzie, którzy w pracy czują się tak samo dobrze, jak podczas swojego prywatnego czasu wolnego. Oni na pewno mają dużo pewności siebie, a to dlatego że lubią swoje życie.

  • Ela Obara says:

   Dzięki za komentarz. Tak jak zauważasz, pewność siebie czasami kształtujemy latami. Zależy to głównie od środowiska, w którym się wychowaliśmy. Dużo zależało od postawy naszych rodziców. Nie jest to cecha, której nie można nabyć. Można, jeśli będziemy ją konsekwentnie kształtować. Pozdrawiam

 2. Pingback: Jak być bardziej cierpliwym | Ela Obara

 3. Pingback: Nie bój się zmiany na lepsze | Ela Obara

 4. Pingback: Jak zwiększyć swoją samoocenę? |

 5. Pingback: Jak Zwiększyć Samoocenę i Poczucie Własnej Wartości? | Umysł człowieka i jego myśli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *