Jeszcze są dobrzy ludzie

Video z Rosji, które wzrusza cały świat!

W Rosji wielu kierowców posiada w swoich samochodach kamerę, która rejestruje wydarzenia na drodze. Jest to zestawienie kilku filmów, które bardzo Cię wzruszą i sprawią, że uwierzysz w dobro. Polecam

12 thoughts on “Jeszcze są dobrzy ludzie

 1. Libetias says:

  Dobrzy ludzie byli, są i zawsze będą. Jedynie teraz jest “moda” (bo nie wiem jak to inaczej nazwać) na pokazywanie wszystkiego co złe i ukazanie w takim świetle ludzi.
  No i na pomaganie często nie pozwala tryb życia. Cały czas się ludzie śpieszą – do pracy, po dzieci, do domu, bo trzeba zrobić i to, i tamto. Czasem ktoś może mieć ochotę komuś pomóc, jednak wie jeżeli to zrobi, to np. zostanie wywalony z pracy.

 2. Damian says:

  Dobrych ludzi jest już garstka, oj garstka. Ja osobiście napotykam samych gburów, wiecznie nadąsani, ale nie dziwie się. Jaki kraj, tacy ludzie.

 3. Marek says:

  Pozytywne wzorce są potrzebne, szczególnie gdy chodzi o wizerunek naszych wschodnich sąsiadów. Myślę tu głównie o kulturze na drodze. Codziennie w necie pojawiają się godziny nagrań stłuczek, wypadków i bójek (!) z Ukrainy i Rosji. Moda na kamerki wchodzi i do nas, ale tam pozytywnych przykładów zachowań na drodze ze świecą szukać. Zresztą, kto jechał samochodem po Kijowie czy innym mieście wie o co chodzi.
  A czy sami pomagamy? Gdy się pokona społeczną znieczulicę, to jest łatwiej. Ale wszystko trzeba robić z głową, żeby nie zaszkodzić. Czasem wystarczy drobna reakcja, aby do pomocy dołączyć ktoś bardziej kompetentny, a reszta chętnie się dołącza.

  • Ela Obara says:

   Dziękuję za komentarz 🙂
   Ciekawe, nie miałam okazji poznać kultury w Rosji, nigdy tam nie byłam. To tym bardziej “wielki ukłon” dla takich osób, którzy nie są ślepi na potrzeby innych. Najważniejsze jest to, aby samemu czynić dobro, nie patrząc na innych. Dobro powinno być zawsze w modzie 😉 Pozdrawiam

 4. daro2 says:

  Świetny filmik. Niestety teraz pokazuje się praktycznie samo zło, dobro jest gdzieś pomijane. Oby więcej takich filmów.

  • Ela Obara says:

   Dokładnie, dobra się stanowczo za mało pokazuje. I tak jak już wcześniej wspomniałam, oprócz szybkiego tempa życia, to jeszcze media nakręcają i szukają sensacji. W mediach króluje zło i sensacja. Ja również jestem za publikowaniem takich filmów 🙂 Pozdrawiam

 5. Klaudia says:

  Wideo pochodzących z Rosji, w których widać pozytywne zachowania jest jak na lekarstwo. Częściej można trafić na kompilację, które pokazuję wręcz odwrotne zachowanie. U nas też, dopóki kamerki nie weszły do użycie, nikt nie mówił o sytuacjach na drogach, teraz nie ma dnia żeby nie usłyszeć o jakimś zdarzenie, dzięki właśnie kamerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *