Siła osobowości

Kto zabrał mój ser

Siła osobowości

 

To jaką mamy osobowość oznacza, że ma ona wpływ na nasze codzienne życie i na naszą zdolność do osiągania sukcesu. Każdy ma niepowtarzalną osobowość i każdy ma swoje mocne i słabe strony osobowości.

Ważne jest to, aby poznać i zrozumieć siebie i co nasze mocne i słabe strony osobowości mogą nam dać. Poznając swoje cechy osobowości będziesz wiedzieć co ci przeszkadza, a co pomaga na drodze do celu. Będziesz również w stanie odpowiednio reagować na różne zmiany życiowe.

Kto zabrał mój serZa przykład różnych cech osobowości mogę podać bohaterów książki Kto zabrał mój ser.

Johnson Spencer opisał cztery proste, ale i skomplikowane części naszej osobowości, które kryją się w nas niezależnie od wieku, płci, rasy czy narodowości, które prezentują ludzie wobec zmian życiowych.

Jest to bajkowa historia, w której występuje czworo bohaterów: myszy i mali ludzie. Żyją oni wewnątrz labiryntu i poszukują sera, który jest ich pokarmem i źródłem szczęścia. Historia ta, to oczywiście metafora.

Labirynt to nasze życie. Ser to rzeczy, których pragniemy  w życiu – dobrej pracy, zdrowych relacji z innymi ludźmi, majątku, zdrowia czy spokoju duchowego. Oczywiście nie muszą to być pieniądze, ale wszystko to, co jest dla nas w życiu ważne.

Historia zaczyna się, gdy w tajemniczy sposób znika ser w pomieszczeniu zamieszkałym przez bohaterów. Mali ludzie Zastałek i Bojek zaczynają lamentować i narzekają. Próbują dociec do tego, kto zabrał ser i z jakiego powodu.

Natomiast myszy Nos i Pędziwiatr od razu ruszają na poszukiwanie nowego sera. Wychodzą z założenia, że zamiast tracić czas na bezużyteczne gadanie, lepiej ruszyć na poszukiwania. Chodzi o sposób podejścia do zmian. Co jakiś czas tracimy nasz ser, ktoś go nam zabiera.

To od nas zależy, czy będziemy tacy jak:
Nos – skupia się na postawionym celu i znakomicie wyczuwa zmiany
Pędziwiatr – nie zastanawiając się pędzi przed siebie bez celu
Zastałek – zaprzecza zmianom i się im opiera
Bojek – boi się podjąć działania, ale w końcu uczy się przystosować do zmiany, bo zmiany nadchodzą, czy tego chcemy czy nie, czy się na to przygotujemy czy nie.

Dzięki tej książce odkryjesz swoja cechę i siłę osobowości. Zauważysz swoje mocne strony, które zaczniesz wykorzystywać w swoim życiu. Dowiesz się jak strach może ograniczać przed zmianami i odkrywaniem siebie.

Często przekonania nam nie pozwalają na zmiany i szukanie innych rozwiązań. Ciężko jest nam pogodzić się z nową sytuacją. Przekonania to nic innego jak nasze myśli. Dzięki poznaniu siebie, przełamiesz lęk przed zmianami.

Jeśli znasz tą książkę napisz w komentarzu czy Ci się podobała i jakie wyciągnąłeś z niej wnioski.

Jeśli nie przeczytałeś, to zachęcam do przeczytania lub przesłuchania audiobooka w wolnym czasie – naprawdę fajna bajkowa opowieść, która da nam dużo do myślenia 🙂


Zamiast cieszyć się życiem, ciągle narzekasz?

Dużo skutecznych wskazówek co zrobić, aby odnaleźć sens i naprawdę cieszyć się życiem znajdziesz w ebooku: „Przestań Narzekać i Zacznij Cieszyć Się Życiem”, którego udostępniam całkowicie bezpłatnie.

Aby pobrać ebooka kliknij tutaj

 

3 thoughts on “Siła osobowości

  1. Ula says:

    Nie czytałam książki. Ale już gdzieś O NIEJ czytałam. Rzeczywiście wydaje się być ciekawa. Temat “naszych myśli” jest dla mnie bardzo interesujący, gdyż pomimo już sporej na ten temat wiedzy, ciągle nie radzę sobie z opanowaniem umiejętności pozytywnego myślenia….

    • Ela Obara says:

      Ula wszystko zaczyna się od myśli, po prostu wszystko 😉 Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją wykorzystywać w praktyce. Nie zawsze łatwo jest myśleć pozytywnie, ale można powoli zmieniać swoje myślenie każdego dnia. Z pewnością pomoże nam w tym “wdzięczność” za wszystko co mamy. Będąc wdzięcznym czujemy radość, a tym samym nasze myśli się zmieniają i jesteśmy szczęśliwi 😉 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *