Przeszkody na drodze do sukcesu

Przeszkody na drodze do sukcesu

 

Na drodze do Twojego sukcesu czasem napotykasz na przeszkody. Jakie to mogą być przeszkody?

1. Brak celu i planu działania

 

Dla każdego człowieka sukces jest czymś innym. Dla jednego człowieka to szczęśliwa i zdrowa rodzina. Spełnienie się w roli mamy lub taty. Praca w wymarzonym zawodzie lub po prostu dobre przeżycie swojego życia. Bez względu na to, co dla Ciebie znaczy sukces, możesz go osiągnąć, wyznaczając swój cel.

Spróbuj sobie wyobrazić powstanie filmu bez scenariusza, budowę domu bez projektu czy nie zaplanowaną podróż bez mapy czy nawigacji. Po prostu błądzisz. Tak samo jest w życiu. Musisz mieć scenariusz. Takim scenariuszem są Twoje wyznaczone cele.

Jesteś reżyserem swojego życia, grasz w nim główną rolę. Napisz najlepszy scenariusz dla siebie. Wyznacz jasny cel z datą realizacji, zrób plan działania i idź w jego kierunku. Planuj każdy dzień, bo dobrze zaplanowany dzień zaoszczędzi Ci sporo czasu. Prowadzi do efektywności Twoich działań i z pewnością zwróci Ci się z nawiązką.

2. Złe nastawienie

 

Odpowiednie nastawienie jest bardzo ważne, aby osiągnąć sukces. Jeśli myślisz negatywnie wzmacniasz to jeszcze bardziej. Koncentrujesz się na negatywach i dostajesz tego więcej i więcej.

Jeśli chcesz osiągnąć sukces w swoim życiu musisz kontrolować swoje myśli. Jesteś tym kim myślisz, że jesteś. Twoje myśli powinny Cię wzmacniać.

mozesz wiele

Nastaw się pozytywnie na sukces.

To nie to, co masz, ani to, kim jesteś, ani to, gdzie jesteś, ani co robisz czyni Cię szczęśliwym bądź nieszczęśliwym. Chodzi o to, o czym myślisz. /Dale Carnegie/

 

3. Szukamy wymówek

 

Jeżeli koncentrujesz się na szukaniu wymówek, to Twój kreatywny umysł podsuwa Ci mnóstwo rozwiązań w stylu: „nie mam czasu”, „nie mam pieniędzy”, „nie dziś”, „mam złego szefa”, „ ja się do tego nie nadaję”, „ jestem do niczego” itd.

Tak długo jak zadowalasz się tym co masz teraz i nie szukasz nowych ścieżek rozwoju, będziesz stać w miejscu.

Zadaj sobie pytania: Co chcę zmienić w swoim życiu? Jak mogę to zmienić? Co mogę zrobić, aby to zmienić? Spowoduje, że zaczniesz dostrzegać możliwości, które wcześniej nawet nie przyszły Ci do głowy.

4. Brak odpowiedniej wiedzy

 

Do osiągnięcia sukcesu czasem nasza obecna wiedza nie wystarczy. Dlatego powinieneś ciągle się uczyć. Poszerzaj swoją wiedzę na szkoleniach, seminariach internetowych i na żywo. Czytaj książki, słuchaj audio. Inspiruj i motywuj się każdego dnia.

Jeśli odkryjesz, co takiego robią ludzie, którzy osiągają sukcesy i będziesz się od nich uczyć – to wcześniej czy później osiągniesz sukces. Dobrze jest kroczyć przetartą drogą i nie błądzić po omacku. Zobacz co inni robią, jak działają. Ucz się od najlepszych. Nie chodzi tutaj o kopiowanie. Każdy człowiek jest inny i kopiowanie jest nienaturalne. Chodzi o to, aby się czegoś nauczyć. To przyspiesza sukces. Czasem wystarczy ukierunkowanie się na odpowiednie tory, aby działanie było efektywne. Aby odnieść sukces trzeba coś od siebie dać.

5. Brak konsekwencji w działaniu

 

Dlaczego jedni działają konsekwentnie i ich działania przynoszą odpowiednie rezultaty, a inni nie? Co powoduje, że jednym osobom chce się działać, a innym nie?

Pewnie mają jakiś sekret 😉

Jednym z sekretów chęci do działania jest praca, którą się kocha. Jeśli wykonujesz pracę, którą kochasz – masz naturalną wewnętrzną chęć do działania. Lecisz jak na skrzydłach i już nie możesz się doczekać kolejnego dnia.

Znajdź w swoim życiu coś co lubisz robić i rób to. Wtedy motywacja przyjdzie sama. Jest to tak zwana wewnętrzna motywacja.

Brakiem konsekwencji w działaniu jest słuchanie rad otoczenia.

Pewnie wiesz, że myśli są energią, a to, o czym myślisz, ma wpływ na Ciebie. Pozytywne myśli wzmacniają, a negatywne osłabiają. Taki sam wpływ na Ciebie mają myśli i osoby, z którymi przebywasz. Na pewno doświadczyłeś zdarzenia, kiedy byłeś pełny radości i energii, a w towarzystwie ktoś zaczął narzekać i marudzić oraz dawać Ci „dobre rady” typu: “to Ci się nie uda”, „nie poradzisz sobie”, „lepiej zajmij się czymś innym”.

Czy nie raz myślałeś, że oni może mają rację?

Takie rady demotywują i odciągają Cię od działania. Twoja energia spada. Nie pozwalaj na to! Nie słuchaj takich rad. Energia jest Ci potrzebna do działania. Im bardziej jesteś aktywny, tym więcej do Ciebie przybywa witalności i siły i więcej przepływa przez Ciebie energii.

Ludzie sukcesu, jak każdy inny człowiek ponoszą porażki. Napotykają na swojej drodze na różne przeszkody, ale nie poddają się w trudnych chwilach. A porażki traktują jako lekcję na przyszłość. Są to ludzie, którzy wiedzą, że na swój sukces muszą sami zapracować.

Często nie osiągamy sukcesu z trzech powodów – cały czas robimy to samo, robimy coś źle lub nie podejmujemy działania. Pomyśl o tym co musisz zrobić, aby usunąć przeszkody z drogi do Twojego sukcesu.

Twoje przekonania stają się twoimi myślami. Twoje myśli stają się twoimi słowami. Twoje słowa stają się twoimi czynami. Twoje czyny stają się twoimi zwyczajami. Twoje zwyczaje stają się twoimi wartościami. A Twoje wartości stają się twoim przeznaczeniem. /Mahatm Gandhi/

 

Sukces to nie tylko sława i bogactwo. Dla każdego człowieka sukces znaczy coś innego. Jeśli Twoim sukcesem jest dobre życie – już osiągnąłeś swój sukces 🙂

Podziel się w komentarzu jakie Ty masz lub miałeś przeszkody na drodze do sukcesu.


5 thoughts on “Przeszkody na drodze do sukcesu

  • Ela Obara says:

   Starałam się 😉
   No właśnie, dużo osób zamartwia się tym co nigdy nie nastąpi. Po co się martwić i stresować na zapas? Na to pytanie każdy niech sobie odpowie.

 1. Hubert Oleszczuk says:

  Zgadzam się z tym. My jesteśmy źródłem większości przeszkód na naszej drodze do sukcesu. Jak je pokonamy, to poradzenie sobie z zewnętrznymi problemami jest o wiele łatwiejsze.
  Odpowiednim podejściem i nastawieniem znacząco zwiększymy swoje szanse na sukces 😉

  • Ela Obara says:

   Dzięki Hubert 🙂
   Dokładnie, tak jest. Sami się ograniczamy, często problemami i przeszkodami, które nigdy nie mają w przyszłości miejsca. Jest taki fajny cytat Winstona Churchilla: “Nastawienie, jest małą rzeczą, która robi dużą różnicę” 😉

 2. Mariusz says:

  Fajna kompilacja, podana w przystępny sposób. 😉 Ja dodałbym jeszcze… brak działania 😉 Osobiście znam osoby które nie mają przed sobą wymienionych przez Ciebie przeszkód… a jednak nie działają… A to jednak wyklucza osiągnięcie celu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *