Inspiracja Tu i Teraz

Inspiracja Tu i Teraz

 

Jedyna rzeczywistość, której jesteśmy pewni to TU I TERAZ. Jest TYLKO DZIŚ. Dziś możesz się cieszyć. Już dziś możesz zacząć spełniać swoje marzenia.

Często o tym wspominam w moich wpisach, między innymi we wpisach Lęk przed niepewnością oraz Martwienie się. Uważam, że jest to bardzo ważny temat, aby większość ludzi zrozumiała, czym tak naprawdę jest życie i szczęście. Radość z małych rzeczy każdego dnia.

Życzę wszystkim moim czytelnikom, aby potrafili cieszyć się każdą chwilą swojego życia, nie jutro – to dopiero będzie. Ale DZIŚ. Jest tylko tu i teraz.

Zapraszam na Inspirację video w moim wykonaniu. Komentarze mile widziane.  

4 thoughts on “Inspiracja Tu i Teraz

 1. Libetias says:

  Ciekawa prezentacja 😉 jednak ja osobiście wstrzymuję się z hasłem “liczy się tylko tu i teraz” (wiem, że takie hasło nie padło, ale taki wniosek można wyciągnąć słysząc “jest tylko tu i teraz”).
  W pełni się zgadzam, że warto żyć w chwili obecnej, jednak zapominanie o przeszłości i przyszłości (w szczególności tym drugim) może nie być najlepszym pomysłem, zwłaszcza jeżeli chce się osiągnąć coś więcej. Polecam film Next – świetnie pokazuje jak skupianie się tylko na tym co będzie za chwilę może dawać wiele małych sukcesów/radości, ale ostatecznie może okazać się porażką.
  Świetny jest dla mnie cytat:
  “Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.”
  Mahatma Gandhi
  Chociaż ja osobiście zapamiętałem tak, że zamiast “ucz” było “planuj” (nie wiem dlaczego) i osobiście uważam takie podejście za zbliżone do ideału 😉

  • Ela Obara says:

   Dzięki za komentarz 🙂
   Mi bardziej chodziło o to, że za bardzo skupiamy się na tym co było i na tym co będzie, niż na tym co jest teraz, na tym co już mamy. Bycie tu i teraz, nie oznacza, że zapomnę o przeszłości i nie myślę o przyszłości. Pamiętam jakim byłam człowiekiem, nie będąc w teraźniejszości. Myślałam co mnie spotkało w przeszłości, dlaczego właśnie ja … Zamartwiałam się, płakałam, chodziłam smutna i nieszczęśliwa – nie cieszyłam się z chwili, którą miałam. Teraz cieszę się wszystkim co mam teraz i radość powróciła. A do przeszłości wracam czemu nie, ale już nie z taką wielką siłą jak kiedyś. Doświadczenia z przeszłości traktuję jako naukę na dziś i przyszłość. No i planuję również przyszłość – za bardzo nie wybiegając do przodu. Pozdrawiam

   • Libetias says:

    W kontekście posiadania jak najbardziej warto się skupić na teraźniejszości 😉
    Ogólnie też uważam, że większość czasu powinniśmy żyć w tu i teraz, z naciskiem na to, że większość nie oznacza wszystko. Zrobić plany i potem skupić się na ich realizacji zamiast ciągle o nich myśleć i sobie je wyobrażać (albo jeszcze gorzej – ciągle je zmieniać i planować), a z przeszłości wyciągać mądre wnioski, wracać czasem do tych wydarzeń, jednak nie żyć nimi, zrozumieć że były i minęły, i zaakceptować to (według mnie to jest łatwiejsze gdy się wyciągnie wnioski na początku).
    Po prostu chciałem zwrócić uwagę na to, że skrajne życie w myśl jednej zasady również może wpędzić w kłopoty 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *