Rozwijanie dobrych nawyków sukcesu

nawyki sukcesu

Rozwijanie dobrych nawyków sukcesu

 

nawyki sukcesu

Sukces jest pożądany przez wszystkich. A tylko nieliczni go osiągają. Co robią ludzie sukcesu, albo czego nie robią?

Człowiek sukcesu stara się poszerzać swoją strefę komfortu, aby utworzyć ścieżkę sukcesu. Jest on zorientowany na cel.

Myślenie i powtarzanie tych samych czynności i działań z czasem staje się dla nas naturalne, staje się nawykiem.

Nawyki to przyzwyczajenia, które są bardzo potężne w kształtowaniu naszego charakteru i kierują naszym życiem. Nawyki mogą być dobre i złe. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni ze swojego życia, musimy zacząć robić coś innego, niż dotychczas. Musimy zmienić swoje przyzwyczajenia i zacząć rozwijać dobre nawyki sukcesu.

Jakie nawyki należy w sobie rozwijać?

 

Wybrałam najważniejsze nawyki, które pomagają w osiągnięciu sukcesu. Tylko samo ich czytanie nic nie pomoże i nic nie zmieni się w naszym życiu. Jak zawsze czytanie musi być poparte działaniem 🙂 Małe nawyki pomagają nam z łatwością wprowadzać duże nawyki.

1. Poszukiwanie okazji do realizacji swoich celów

 

Czy wiesz dokładnie, co chcesz osiągnąć w życiu? Czy wiesz, co chcesz osiągnąć do końca tego roku lub w ciągu najbliższych 3, 5, 10 lat? Czy masz wyznaczone jasne cele, które chcesz osiągnąć?

Jeśli nie, to Twoje życie jest przypadkowe. Ludzie sukcesu wiedzą, co chcą robić w życiu i wiedzą, co chcą osiągnąć. To dlatego, że są w stanie skupić się właśnie na tym i poruszają się we właściwym kierunku. Poszukują okazji do realizacji swoich celów. Jeśli nie wiesz, co chcesz osiągnąć w swoim życiu, będziesz jak zagubiona owca. Nie możesz do tego dopuścić.

2. Dowiedz się, co chcesz zrobić ze swoim życiem TERAZ i konsekwentnie myśl o tym każdego dnia.

 

planowanie

Wyznacz swoje cele i nie pozwól, aby Twoim życiem kierował przypadek. Cele mogą być krótkoterminowe i długoterminowe. Powinieneś ustalić swoje cele i dążyć do ich osiągnięcia.

Muszą być określone w czasie, ukierunkowane na wydajność i pozytywny wpływ. Jest to charakterystyczne dla sukcesu. Zawsze zapisuj swoje cele i rób ocenę każdego dnia, aby wiedzieć, co ewentualnie poprawić, czy dodać.

Przyglądaj się innym i szukaj tego, co inspiruje i motywuje. To wszystko stanie się wkrótce Twoim nawykiem. W wyznaczeniu celów pomoże Ci ten wpis. Dążenie do celów porządkuje nasze życie i ułatwia wprowadzanie nowych nawyków.

3. Bądź oddany w to, co robisz

 

Ludzie, którzy osiągają wiele w swoim życiu, pasjonują się tym, co robią i są zobowiązani do swoich marzeń i celów. Musisz zrobić to samo 🙂 Dlatego trzeba być pasjonatem i kochać to, co się robi. Pasja jest siłą i motywacją w tym co robisz.

Sukces w życiu nie przychodzi łatwo i nie jest to coś, co można osiągnąć w krótkim okresie czasu. Dlatego tak wiele osób zaczyna jakiś projekt i go nie kończy. Zbyt szybko się poddają. Czasem tuż przed metą.

Czy jesteś zaangażowany w swoje cele i swoje marzenia? Czy jesteś w stanie poświęcić swój wolny czas, aby podjąć działania i pracować na swoje marzenia? Wybrani ludzie są w 100% zaangażowani w to, czego pragną i osiągają w życiu to, co sobie zaplanowali. Poświęcają nawet swój wolny czas na to, aby ich marzenia się spełniły. Zaangażowanie w swoje cele i robienie tego z pasją – to połowa sukcesu.

4. Koncentruj się na myślach pozytywnych

 

Sposób myślenia jest bardzo ważny. Trzeba zatroszczyć się o swoje myśli. Więcej o sposobach myślenia znajdziesz tym artykule. Tutaj chciałam przypomnieć tylko jak bardzo ważne w osiąganiu sukcesu jest pozytywne myślenie.

Zastanów się kim jesteś i czy chcesz osiągnąć sukces. Potem myśl o sukcesie. Myśl pozytywnie o swoich planach i wizjach. Uwierz w siebie i myśl o wielkości. Skup się na rezultatach swoich unikalnych pomysłów.

Zobacz siebie na szczycie wielkich osiągających. Wszystko to powinno stać się Twoimi codziennymi myślami. Bądź skłonny do twórczego myślenia. Bądź przedsiębiorczy i innowacyjny. To dobry nawyk sukcesu.

Bądź entuzjastycznie nastawiony do swoich wizji, swoich marzeń i zawsze staraj się poprawić swoje umiejętności. To zwiększa skuteczność i wydajność. Osiągnięte marzenia dają na stałe skłonności do inspiracji. Kontroluj swoje myśli. Jesteś tym, kim myślisz, że jesteś.

5. Uwierz, że możesz to zrobić

 

Gdy jesteś tylko dzieckiem, wierzysz, że możesz osiągnąć, co zechcesz w życiu. Wierzysz, że możesz wspiąć się na drzewo i bez wahania się wspinasz. Dzieci mogą wiele. Jednak kiedy dorastasz nie masz już takiej pewności siebie. Masz wątpliwości, że możesz to zrobić. Jeśli myślisz o wspinaczce na drzewo, to myślisz, że jest to niebezpieczne, co jeśli spadniesz, co będzie, jeśli przerwą się gałęzie i przychodzą Ci do głowy wszelkiego rodzaju negatywne myśli i przekonania.

Trzeba zacząć od przekonania, że można to zrobić, tylko wtedy można to osiągnąć. Jeśli nie wierzysz, że osiągniesz sukces i nie zechcesz podjąć większego wysiłku – nic się nie zmieni na lepsze. Chcąc udanego życia i osiągnięcia wszystkich swoich marzeń, trzeba coś z siebie dać. Nie ma innej drogi na skróty. Sukces puka do naszych drzwi, nauczmy się słuchać. Pamiętaj jesteś inny i niepowtarzalny.

6. Planuj każdy dzień i kontroluj samego siebie

 

Aby Twoje życie było łatwiejsze poświęć ok. 5 – 10 min. każdego dnia na planowanie następnego. Dobrze zaplanowany dzień prowadzi do efektywności swoich działań i zwróci Ci się z nawiązką.

 • stwórz plan swojego dnia każdego wieczoru.
 • zapisz w kalendarzu wszystkie priorytety
 • pracuj nie więcej niż 1 godzinę i rób 10 min. przerwy na odpoczynek – po około godzinie nasz mózg zaczyna się męczyć. Przeczytaj gazetę, posłuchaj ulubionej muzyki lub zjedz coś lekkiego 😉

Kontrolowanie samego siebie jest również bardzo ważne, samodyscyplina to zdolność motywowania, kontrolowania i samodoskonalenia samego siebie. Musisz rozwijać ten nawyk. Nie rób rzeczy, które nie prowadzą Cię tam, gdzie chcesz.

Do kontrolowania siebie i swoich działań oraz planowania każdego dnia, polecam ciekawą aplikację Nozbe, abyś mógł być naprawdę produktywny. Tu jest strona do aplikacji, wybierz taką, która Tobie najlepiej odpowiada.

7. Dbaj o siebie

 

Uważaj, na to co jesz i staraj się dbać o kondycję. To pomaga zarówno ciału, jak i umysłowi. Pamiętaj, że zdrowie to bogactwo. Sukces nic nie znaczy, jeśli masz chory organizm. Dzięki zdrowiu zawsze możesz dokonać wielkich rzeczy i osiągniesz sukces.

Jak powiedział T. Harv Eker:
Jeśli jesteś gotów robić tylko to, co łatwe, życie będzie trudne.
Ale jeśli jesteś gotów robić to, co trudne, życie będzie łatwe.

Życzę Ci takiego życia jakiego pragniesz, niech rozwijanie dobrych nawyków sukcesu, przyniesie Ci prawdziwy SUKCES i szczęście. Jeśli zostawisz komentarz, będzie mi bardzo miło 😉

Źródło zdjęć: FreeDigitalPhotos.net


Zamiast cieszyć się życiem, ciągle narzekasz?

Dużo skutecznych wskazówek co zrobić, aby odnaleźć sens i naprawdę cieszyć się życiem znajdziesz w ebooku: „Przestań Narzekać i Zacznij Cieszyć Się Życiem”, którego udostępniam całkowicie bezpłatnie.

Aby pobrać ebooka kliknij tutaj

 

9 thoughts on “Rozwijanie dobrych nawyków sukcesu

 1. Daniel Górniak says:

  Faktycznie dobre nawyki w celu osiągnięcia osobistego sukcesu to niezbędna sprawa. Cele, plan, samodyscyplina…Faktycznie powiązane jest to z ciężką pracą. Dlaczego ciężką? Bo pracujemy nad własną osobą, nad własnymi przyzwyczajeniami, lenistwem, walczymy też z myślami i nad swoim charakterem. Warto jednak dodać jeden malutki czynnik mianowicie.. marzenia. Sądzę, że może to być bardzo motywujące i zdopinguje nas to trzymania się planu i dyscypliny. Pani Elu profesjonalnie wytłumaczenie czym jest prawo sukcesu. Brawo.

  • Ela Obara says:

   Bardzo dziękuję za komentarz i miłe słowa 🙂
   Dokładnie, praca nad sobą jest najcięższa i najtrudniejsza. Słusznie marzenia motywują do działania. Dlatego warto marzyć. Jednak dużo osób boi się marzyć, bo wydaje im się, że to dziecinne. Jak wspomniałam we wcześniejszych wpisach, cele to marzenia. O marzeniach napisałam również osobny artykuł. Dlatego nie ujęłam tu marzeń, bo w sumie bardzo bym się powtarzała 🙂
   Pozdrawiam cieplutko 🙂

 2. Ula says:

  Z tymi nawykami to jest przerąbane 🙂 Nie łatwo się pozbyć starych, a jak trudno wypracować nowe…. No nic tylko praca nad sobą daje nam szansę powodzenia. Pozdrawiam Elu!

  • Ela Obara says:

   Tak to już jest, co trudne przynosi nam korzyści, a co łatwe nie koniecznie. Jak powiedział T. Harv Eker “Jeśli jesteś gotów robić tylko to, co łatwe, życie będzie trudne. Ale jeśli jesteś gotów robić to, co trudne, życie będzie łatwe”. Dlaczego tylko nieliczni osiągają sukces? Wszystko mówi samo za siebie, bo robią to, co trudne. Nie boją się nowych wyzwań. Ja również Cię pozdrawiam i życzę wytrwałości w rozwijaniu dobrych nawyków 🙂

 3. Lucyna says:

  Dobre nawyki- hmm – trzeba je pielęgnować i rozwijać.Moją pasją jest zdrowe odżywianie i tutaj dobre nawyki procentują zdrowiem, sylwetką, dobrym samopoczuciem. Myślę ,że o złych nawykach trzeba myśleć więcej nie tylko w sferze odżywiania.
  Artykuł ciekawy- pozdrawiam Lucyna Jankowska

  • Ela Obara says:

   Dziękuję za komentarz 🙂 Dokładnie, dobre nawyki pomagają w każdej dziedzinie naszego życia. Tak jak w sferze odżywiania pomagają w zdrowiu i dobrym samopoczuciu – tak w innych dziedzinach również każdemu wyjdzie na dobre 😉

   P.S. Ja również interesuję się zdrowym odżywianiem. Pozdrawiam

 4. Monika says:

  Witaj:)
  Moim zdaniem, aby móc zmieniac własne nawyki, trzeba uświadomić sobie, które z nich działają na nas szkodliwe.
  Kolejną kwestią jest poziom motywacji ukierunkowany na zmiany – jeżeli jesteśmy ludźmi, którzy akceptują fakt iż życie jest zmienne- na pewno łatwiej jest przyjąć i przyznać przed sobą do popełnianych błedów.
  Jest mnóstwo ludzi, którzy posiadają cele, ale nie mają motywacji.
  Zmiany nawyków to proces, który w mojej opinii powinien być analityczny- czyli mocno skoncentrowany na analizie i wyciąganiu wniosków.
  Rozwój osobisty niestety nie dotyczy każdego człowieka. Wielu ludzi ceni sobie stabilizację, cieszy się tym co ma, nie czuje potrzeby zgłębiania wiedzy na własny temat i na temat samorozwoju. Inaczej jest w przypadku ludzi, którzy sa mocno zdeterminowani i znają samych siebie. Dla jednych sukcesem jest stabilne życie, dom , rodzina i spokój, dla innych burza i natłok obowiązków 🙂 Każdy na swój sposób definiuje pojęcie sukcesu.
  Uważam, że każdy powinien mieć ścieżkę do celu dostosowaną do indywidualnych potrzeb, predyspozycji np. zarządzanie czasem. Ja sobie stworzyłam własny kalendarz, który jest wysoko dostosowany wizualnie do sposobu w jakim odbieram poszczególne informację. Kiedy widzę osobę z kalendarzem- pytałam o sposób w jaki układa swoje plany- zauważyłam rozbieżność, ale obu udaje się osiągać zamierzone cele- lecz innymi technikami. Także najbardziej efektywny będzie sposób dostosowany do każdego z nas-indywidualnie. Pozdrawiam i polecam książkę “Kto Zabrał Mój ser”- oto recenzja:
  http://toastmasters-bydgoszcz.pl/artykuly/kto-zabral-moj-ser/

  • Ela Obara says:

   Dzięki za komentarz 😉
   W naszych nawykach chodzi o to, aby zmieniać te, które nam przeszkadzają w życiu. Każdy człowiek jest inny i inaczej postrzega świat. Jedni ludzie czują potrzebę zmiany i nic z tym nie robią, jeszcze inni chcą, tylko nie wiedzą jak lub nie mają motywacji, a inni nie. Tak jak w podanej książce “Kto zabrała mój ser”. Mam w planie swoją własną recenzję tej książki, bo jest warta polecenia 🙂 Jeśli chodzi o rozwój, każdy wybiera swoją drogę i chociaż drogi mogą być podobne, nie są takie same – m.in. wynika to z tego, że każdy człowiek interesuję i zna się na czymś innym. Ważne jest tylko to, aby być zadowolonym ze swojego życia i nie narzekać 😉 Pozdrawiam

 5. Pingback: Ile potrzebujesz czasu żeby wejść w nawyk? |

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *